Zaletą tego systemu jest możliwość łatwego przesuwania zasłon, firan, paneli czy nawet dekoracji wykonanej na przelotkach z ustalonego miejsca.

Stosowany może być w karniszu rurowym z kolekcji Techno 20, tylko w kolorze inox, jak i we wszystkich rozwiązaniach karniszy szynowych (szyny ZS, Techno 20, Techno 30, Modern 40,60 i 80, a także ZS Duo).

W karniszu Techno 20 rurowym może być stosowany tylko do długości 4 mb z uwagi na potrzebną liczbę uchwytów, pomiędzy którymi rozsuwana lub zsuwana będzie dekoracja. Natomiast w rozwiązaniach szynowych przesuwanie dekoracji okiennych może odbywać się po całej długości karnisza bez względu na liczbę stosowanych uchwytów.

Jednak z uwagi na zastosowanie napinacza w tych profilach szynowych, swobodne przesuwanie dekoracji odbywać się może do długości 3,5 mb. Przy dłuższych karniszach zalecamy zastosowanie dwóch odrębnych systemów sznurkowych.

W karniszu szynowym z kolekcji Techno 30 i technicznym ZS Duo z uwagi na specjalną konstrukcję profilu możliwe jest zastosowanie systemu sznurkowego do 6 mb długości karnisza, z warunkiem karnisza w jednej całości.

Dostępne kolory

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć